İnternette Hocam Piknik

Ekşi Sözlük

kaynak : http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=hocam+piknik
 • iki paket siparisinden sonra calisanlarla senli benli oldugunuz, elemanlarin sizi her gorusunde hal hatir sormaya basladigi kurum.
 • odtu carsi'da duzgun sinitzel yapan tek yer.
  digerleri hep hazir pismis sinitzellerden isitip getiriyor. bunlarinki harbi beyaz et.
 • (bkz: ankaralilarin bilmedigi seyler/#1770281)
  (bkz: ankaralilarin bilmedigi seyler/#1769811)
 • odtu carsi'nin bir numarali mekani. onumuzdeki sene genisleme calismalarina gidecekleri iddia ediliyor calisanlari tarafindan.
 • ankarada en guzel kumpir yapan yerlerden biri.
 • özellikle öglen saatlerinde masa bulmak için bazen ayakta beklemek zorunda kalabileceginiz, odtüdeki yemek yenebilecek en kaliteli yerlerden biri. özellikle kumpiri ve tavuk kalamari takdire sayan.
 • ilk kez gordon blue yedigim yer, o yuzden bir kiyaslama yapamayacagim ama gayet lezzetli oldugunu soyleyebilirim...
 • baska hiçbir yerde kumpir yemememe* sebep olan sahane mekan.
 • hayatimda yiyip yiyebilecegim en guzel kumpiri yapan ve faika demiray yurdunu aldiktan sonra o civardaki butun yurt ve bolum kantinlerini ocagina incir agaci diken kalite timsali islermeler zinciri..gida müh.teki hocalar bile hiç tereddutsuz oglen yemeklerini orda yiyorlar....sahsen ben ne kadar titiz olduklarini bilirim...
 • odtu car$ida duzgun yemek yiyebileceginiz nadir mekanlardan biri..
 • yemek yemekten çok, son birkaç aydir ekmek yerine getirdikleri pogaca kivamli, yumusacik, minik ekmekçikler için gittigim mekan.
 • her ne kadar izmir'de yapilanlarin yanina bile yakla$amasa da guzel kumru yapan yer..
 • calisanlari cok sicak kanli olan, ozellikle metin denen elemaniyla tasagin alasi cevrilen carsinin en guzel yerlerinden...ayrica bide büyük portakal suyu vardir ki buranin statu gibi bardaklarda gelir, pipetler icinde kaybolur.. en guzeli kasmadan bardaktan icmektir o yuzden.
  yillar sonra gelen edit: metin artik yandaki piyata gecmis
 • (bkz: kumpirin kasara doydugu an)
 • genellikle tikabasa dolu olan odtü çarsida bulunan mekan. burada yemek gibi bir inadim vardir ki yarim saat boyunca ayakta arkadaslarla dikilip masa bosalsin diye beklemekten çekinmeyiz. ankara'da en güzel kumpire sahip yerlerden birisidir.
 • < reklam baslar >

  buranin bir ekmegi vardir, sabah pogaca niyetine yenilebilecek kadar guzel ... *

  bir kumpiri vardir, of of

  buyuk boy portakal suyu icin bir bardagi vardir, ben diyeyim vazo siz deyin bi ucu kapali su borusu

  tavuklu neyi varsa dehsetengiz guzel *

  carsi nin en jeostratejik yerindedir, ortami sana birakan

  < / reklam biter >
 • enfes kuzu külbasti yapan yer.

  kumpirinin üzerine zatan kumpir tanimiyorum.
 • kumpirini ozledigim, ozlemek ne kelime aserdigim, istedigim, aaaaah olsa da yesek dedigim kumpiri yapan odtu mekani..

  (bkz: jacket potato gitsin kumpir gelsin)
  (bkz: jacket potato)
 • yillar ve yillar önce bir pazar aksami malum mimarlik fakültesinde, stüdyolardan birinde sabahlanacaktir. ögrenciler yeni yeni alismakatadir bu hadiseye, haliyle hiçbiri mevcut yiyecek ve içecek stogunu kontrol etmeyi akil edememistir. saatin odtü'deki sok'un kapanmasina yaklastigi yediyi bilmem kaç geçesinde bir kaç ögrenci uyanir. hava soguk ve araba yoktur. aksam yemegi disinda su, hazir çorba, ekmek, bisküvi, mesrubat vs gibi bir çok ihtiyaç vardir. önce aksam yemegi kismini halletmeye karar verirler, hocam piknik aranir siparisler verilir. telefon kapanmadan, telefondaki ögrenci stüdyoda sabahladiklarini, yemekleri getirecek arkadasin en azindan sok'tan bir kaç litre su da getirip getiremeyecegini sorar. karsida bir aziz vardir, der ki "siz ne lazimsa bir liste yapip 10 dakikaya geri arayin..." uzun, upuzun bir liste yapilir, telefonda yazdirilir. ve bekleyis baslar...

  saat 9 olmak üzeredir, umutlar tükenmistir. derken yagmurdan sirilsiklam olmus biri elinde yemek torbalari gelir. stüdyo garibanlari yemeklere saldirmisken, motoruna gidip bir kaç paket daha getirir. meger sok kapanmis, istenilen ivir ziviri gidip yurtlardan temin etmislerdir.

  bana bunu unutturmayan seyse, hazir çorba bulamayip bize (yaklasik 10 kisiye) kendi sicak çorbalarindan paketleyip getirmeleriydi.
 • tavuk pirzolasi sahane olan yerdir. ayrica portakal suyu da pek bi güzel olur.

Private Sözlük

kaynak : http://www.privatesozluk.com/show.asp?m=hocam piknik

 1. ODTÜ Çarşı'da restoranımsı bir mekan.Kimi yurt kantinlerini de burası işletmektedir.
 2. faika demiray yurdunun kantinini de işletmekte olan hoş mekan.
 3. odtü'de kumpiri en güzel yapan yerdir.

Uludağ Sözlük

kaynak : http://www.uludagsozluk.com/k/hocam-piknik/

 1. odtu de carsida bulunan kumpir, tavuk urunleri gibi bilumum yiyecekler yapan, mekan. kumpiri ankara'da bir numaradir.

Gezi Cini

kaynak : http://gezicini.blogspot.com/2007/12/hocam-piknik.html

Ankara'da kumpir yemek için belki de tek yer, bence en iyilerden birisi. ODTÜ kampüsünün içinde Çarşı vardır, içinde de Hocam Piknik. Senelerden beri aynı yerde, aynı kalitede. Haftaiçi öğlenleri, haftasonu ise tüm gün müşterileri var. Sade, karışık, tereyağlı, zeytinli, rus salatalı, mısırlı, turşulu veya nasıl isterseniz öyle. Kumpir dışında ızgaraları, kısırı, makarna salatası da denemeye değer. 'Bir rus salatalı-kaşarlı kumpir hocam' diyorum , yanına da bir bardak taze sıkılmış portakal suyu, mımmmm!